Sítotisk

Sitotisk je potiskovací technika založená na principu protlačení barvy napnutým a do rámu vsazeným sítem, které slouží jako tiskařská forma. Na sítu se vykryjí místa, která na otisku mají zůstat neotištěna. Nevykrytými místy síta pronikne barva na potiskovaný předmět.
Při barevném tisku se musí na DTP pracovišti vytvořit tiskové předlohy – průsvitné barvy s pozitivním obsahem tištěného motivu v originální velikosti (pro každou barvu jeden). Tento film se přiloží na připravené síto opatřené světlocitlivou vrstvou, vloží se do kopírovacího rámu a pomocí vakua se dokonale přitlačí. Pak se v tomto rámu osvítí speciálním světelným zdrojem. Osvětlená místa se světlem vytvrdí, místa zakrytá černými plochami filmu se neosvětlí, tudíž se nevytvrdí. Tato nevytvrzená místa se vymyjí vodou a zůstanou průchozí pro barvu. Při tisku barva v neosvětlených místech projde sítem a ulpí na potiskovaném materiálu.
Využití grafického sítotisku je mnohostranné. Vzhledem k malým nákladům je ideální pro tisk malých sérií, ale je vhodný i pro velké zakázky. Použitím různých typů barev (krycích, transparentních, vodě odolných) lze dosáhnout zajímavých efektů, plastických tisků a velmi kvalitních tisků nejrůznějších grafických prací. Sítotisk se neomezuje pouze na plošný tisk, ale s úspěchem lze potiskovat reklamní předměty všech tvarů a typů (deštníky, lahve, keramika, lyže, CD, hračky, vlajky, trička, čepice...).

 

Transferový potisk triček

Tato technologie je vhodná pro kusový potisk textilu. Jedná se o folie v různém povrchovém a barevném provedení, ze které se na plotru vyřízne požadovaný motiv a ten se poté nažehlí na textil.

 

Flex - Transféroví textilní hladká folie, vyráběná v různých tlouškách, barevných provedení a jako novinka i folie perforovaná nebo elastická vhodná pro potisk dresů

Ukázky flexových folií

 

 

Flock - Transférová textilní folie s plyšovým povrchem vyráběná s různou výškou vlasu a mnoha barevných provedení

Ukázka flockových folií